close
تبلیغات در اینترنت
هواشناسی کاسپین

ما را دنبال کنید

جستجوگر

هشدار هواشناسی


  اطلاعیه 96/09/27

ورود به انجمن

عضویت

  عضويت سريع

  نام کاربری :
  رمز عبور :
  تکرار رمز :
  ایمیل :
  نام اصلی :
  کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد

تبلیغات

آمارگیر

 • :: آمار مطالب
 • کل مطالب : 381
 • کل نظرات : 2251
 • :: آمار کاربران
 • افراد آنلاين : 1
 • تعداد اعضا : 287
 • :: اطلاعات شما
 • آي پي : 54.196.86.89
 • مرورگر :
 • سيستم عامل :

هواشناسی گیلان ، مازندران و گلستان درسترین و بهترین پیش بینها در این سایت

http://www.rozblog.com/admin/attachment/caspianweather/9_38632_0.gif

تبلیغات

تبلیغات

⭕️📢آخرین وضعیت پیش بینی شمال کشور مطابق با الگوهای جدید:

🔴با ورود موجی سرد و بارشزا تشدید باران در سواحل و تشدید برف در دامنها و ارتفاعات طی دو روز پایانی هفته!

🔹روز سه شنبه امروز  14 آذر:
نیمه ابری صاف احتمال افزایش دما که اصلا شدید نیست بهیچ عنوان افزایش دما و وزش باد گرم فقط در مناطق کوهستانی و دامنه هاطی امروز فردا خواهد بود.

🔸چهارشنبه 15 آذر: ابری افزایش نسبی دما حداکثر دما 18  درجه
در شهر رشت از اواخر وقت معکوس شدن جرایانت هوا و بارش باران و وزش باد

🔺پنجشنبه 16 آذر:
با ورود موجی سرد وزش شدید باد طوفانی شدن دریای خزر  شروع شدن بارشها از سمت غرب گیلان شدت گرفتن بارشها همزمان با رخنه توده هوای سرد هشدار به باغدارا و کشاورزان بابت سرما و ریزش باران برف
بارشها طی این روز ابتدا در گیلان و سپس طی شب پنجشنبه در مازندران آغاز خواهند شد طی این روز برای گیلان بعلت تشدید باران آبگرفتگی معابر عمومی و بالا آمدن آب رودخانه رو پیش بینی میکنیم
کاهش دما هم طی فعالیت این موج چیزی بین 6 تا 15 درجه خواهد بود پس بارشها در ارتفاعات و دامنها و نواحی سردسیر قطعنا بصورت تشدید بارش برف و در جلگه بصورت عمدتا باران و طی اواخر وقت پنجشنبه و یا صبح بامداد جمعه در برخی نقاط بصورت مخلوط برف باباران خواهد بود برف خالص و شدید با الگوهای فعلی نمیتونیم داشته باشیم

🔺جمعه 17 آذر:
کمی ابری بتدریج صاف صبح یخبندان برای گیلان اما بارشها با شدت بالا برای شرق سواحل شرق مازندران وکمی ضعیف تر گلستان طی این مدت ادامه خواهد داشت طی روز جمعه برای مازندران پیش بینی رگبار شدید باران در ارتفاعات برف خالص و دامنها برف و وزش شدید باد و درجلگه رگبار شدید باران گاها باد و احتمال مخلوط برف با باران پیش بینی میکنیم برای جلگه برف خالص نداریم.

🔻شنبه 18 آذر: ادامه بارش فقط در شمالشرق خراسان های شمالی بصورت ضعیف
و کاهش بارشها و اتمام بارشها در سواحل , بارشها صبح شنبه به پایان میرسند.

🔻یکشنبه و دوشنبه  19و 20 آذر:
کاهش محسوس دما در صبح در نواحی جلگه ای افزایش نسبی دما در ظهر آسمانی صاف تا قستمتی ابری


https://t.me/caspianweather1

 

پیش بینی پاییز شماره  2   96/08/12

 

وضعیت بارشی ودمایی :افزایش بارش ها در غرب سواحل شمالی و غرب  کشور و کاهش دما نسبت بنرمال در شمالشرق و سواحل شمالی

 

میانگین بارش ها در سطح کشور تمایل کمی به سمت بالا تر از نرمال بلند مدت را نشان می دهد،افزایش  بارش در نواحی از شمال غرب، کرانه های جنوب غربی خزر، جنوب شرق شمالشرق  احتمال بالاتری را نشان می دهد. در منطقه شرقی کشور  و تا حدی کرانه های جنوب غربی خزر باید نسبت به بروز پیامدهای این افزایش بارش ها حساس بوده و برنامه ریزی های لازم و به موقع مد نظر باشد. استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز (زنجان، قزوین، البرز، تهران و قم و سمنان) افزایش اندک بارش ها را طی آذر پاییز 96 را تجربه خواهند کرد، با این تفاوت که  بجز در استان های ساحلی شمالشرق و جنوب شرق کشور در سایر مناطق طی یک ماه آینده افزایش بارشی نخواهیم داشت و بارشها سایر مناطق نرمال گزارش  شده است.

در این بخش باید به پیش بینی وبسایت Accuweather به بروز سرمای دیر هنگام فصل پاییز 2017 از سوی اوکراین، دریا سیاه  بسوی غرب خاورمیانه و نواحی از شمال غرب ایران نیز توجه نمود.

http://uupload.ir/files/0avt_2017-11-03_183606.png

-کاهش دما به نسبت نرمال:

از لحاظ دمایی نیز مدل ها یعنی اکثریت مدلها اعتقاد بر کاهش دما در بخش های از نوار شمالی دارند بطور مثال شمالشرق استان های ساحلی خزر با درجه ای کاهش دما نیم تا یک درجه رو برو خواهند شد که نشان از فعالیت جبهه های سرد ناشی از توده هوای سیبری یا پرفشار آنتی سیکلون  مهاجر دارد!

اما در بخشهای از منطقه زاگرس ,جنوب غرب و جنوب کشور نیم تا یک درجه افزایش نرخ دما رو پیش بینی میکینم, برای سایر مناطق بیهنجاری دمایی مشاهده نشده است.

 

وضعیت تراز 500 ملیبار:

الگوهای مورد بررسی نشان می دهند سامانه های عبوری طی یکماهه آینده غالبه بیشتری به سمت شمال شرق  را نشان می دهد. به عبارت دیگر استقرار منطقه کم ارتفاع  بر روی سرتاسر شرق مدیترانه تا آسیا میانه نشان می دهند موج های کوتاهی که به این مناطق می رسد، عمق بیشتری پیدا نموده و تاثیر گذاری خود را بر روی حدود شمالی کشور نشان می دهد، با آنومالی مثبت فشار سطح دریا بر روی سرتاسر این مناطق و مشخصا دریا کاسپین الگوی ایده آلی جهت بارش های مناسب بر روی کرانه های دریا خزر و منطقه شمال غرب تا شرق کشور طی این دوره فراهم می آورد.

http://uupload.ir/files/ido2_%D9%86%D8%A7%D9%87%D9%86%D8%AC%D8%A7%D8%B1%DB%8C.gifhttp://uupload.ir/files/dnda_500mb.gif

 

-درکل انتظار داریم:

 • بارش نیمه دوم  پاییز کمی بیشتر از نرمال با احتمال آغاز نسبتا ناهنجار بارش های شمال و شمالشرقی،
 •  پراکنش نسبتا  مناسب زمانی - مکانی بارش،
 •   روی دادن سرمازدگی  و کمی کاهش دما نسبت به نرمال از پایان آبان،

http://uupload.ir/files/rhnh_4g.gif

-لانینای خفیف بسمت خنثی:

از لحاظ پدیده دور مقیاس انسو نیز با عنایت به دمای اقیانوس آرام SST پیش بینی میشه لانینای ضعیف حاصل شده تا اواسط زمستان ادامه داشته باشد و طی بهار بحالت خنثی در آمده و روند افزایشی پیدا خواهد کرد.

http://uupload.ir/files/yqj5_%D8%A7%D9%86%D8%B3%D9%88.gif

احتمال بارش برف گسترده در باند شمالی کشور :
با بررسی ها انجام شده  احتمال بارش برف یا سرمای شدید همراه با یخبندان در نوار شمالی از شمالغرب تا شرق مهیا بنظر می آید و در ماه آذر بخصوص اواسط تا اواخر آن میتوانیم در بسیاری از نقاط شاهد اولین برف پاییز باشیم مقدار بارش شدت آ« و سایر جزییات بماند در وقت معین آن البته 100 نیست!

http://uupload.ir/files/8m5j_tem.gif

                                                                        JOIN: #            https://t.me/caspianweather1

🔴🍁پیش بینی و اطلاعیه مورخ 96/07/22

⭕️انتظارداریم  طی فردا تا اواسط روز دوشنبه وضعیت خاصی رو در کشور نداشته باشیم برای فردا  یکشنبه  23 برای استانهای ساحلی شمالی آسمانی صاف گاهی نیمه ابری افزایش نسبی دما پیش بینی میشود

⭕️برای جنوب کشور هم با تقویت توده هوای گرم پایداری جو و افزایش گرد غبار و افزایش نسبی دمای هوا رو پیش بینی میکنیم.


💢اما از اواخروقت دوشنبه 24 مهر انتظار داریم با ریزش هوای سرد ار عرضهای بالا وشمالی شدن سوی جرایانات برای استان گیلان ابتدا رگبار باران رعد برق کاهش دما وزش باد شدید تا خیلی شدید طی عصر و شب دوشنبه تا اوایل سه شنبه و سپس برای بامداد سه شنبه 25 مهر با سرعت بالای موج بارشها به مازندران رسیده و تشدید بارشها وزش شدید تا خیلی شدید باد افت محسوس دما بارش برف در ارتفاعات بالای 2000 متر پیش بینی میکنیم

💢⚠️-لازم بذکر هست بعلت تشدید وزش باد بعلت سرعت بالای هوای سرد و گذر موج از سمت غرب مازندران تا شرق مازندران و استان گلستان احتمال خسارات معمول  شکستن درختان یا سقوط اجسام در مازندران بخصوص شرق برای بامداد و کل روز سه شنبه انتظار میرود لذا تمهیدات لازم برای جلوگیری از خسارات بعلمل آورده شود.

⚠️بر این اساس، آب گرفتگی معابر عمومی و بالاآمدن سطح آب رودخانه ها و سیلابی شدن مسیل ها در مازندران پیش بینی می شود و باید از استقرار در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها جلوگیری به عمل آید

⚠️ با شمالی شدن جریانات سطح زمین و تقویت امواج ناپایدار تراز میانی جو، بر شدت ناپایداری ها افزوده شده و بارش باران و وزش باد (بعضی نقاط شدید) ، کاهش دما بین پنج تا 12 درجه و احتمال رعد و برق تا اواسط
روز سه شنبه پیش بینی می شود

⚠️بارندگی ، بارش برف در مناطق کوهستانی( بالای 1800 متر) و سردسیر استان های شمالی ، طوفانی شد ن دریا ، رعد و برق و مه غلیظ از پیامدهای فعالیت این سامانه در سواحل است .

  ⛔️بنابراین طی این مدت
1- دریای خزر طوفانی و بشدت مواج
2- احتمال آبگرفتگی معابر عمومی یا بالا آمدن آب رودخانه ها در شهرهای استان مازندران وجود دارد.
3-خودداری از استقرار در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها

yon.ir/RWydO

⚠️ همچنین بخش های مختلف اجرایی استان  مازندران و گیلان نظیر مدیریت بحران، مدیریت منابع آب و برق، مدیریت منابع طبیعی و جهاد کشاورزی، سازمان راهداری، سازمان بنادر و دریانوردی، مدیریت حمل و نقل، پلیس راه و راهور و شهرداری ها و ... با توجه به اطلاعیه صادره تمهیدات لازم را به عمل آورند و توصیه های کارشناسی خود را صادر نمایند.


🔺-بارشها و ناپایداری هوا از اواخر سه شنبه به اتمام میرسه و فقط برای غرب گلستان و شمالشرق گاها بارش و وزش پراکنده باد خواهیم داشت.

🔺برای چهارشنبه کاهش ابر و بارش از سمت غرب سواحل بتدریج تا اواسط روز تا شرق سواحل و احتمال بارش برای گلستان بصورت پراکنده یا مازندران بصورت ضعیف انتطار میرود.


🔺پنجشنبه 27 مهر و جمعه 28مهر جوی آرام بدون پدید رو پیش بینی میکنیم.
https://t.me/joinchat/AAAAAD8fmy-rO2XPspuJ8w

تبلیغات

شبکه های اجتماعی

http://rozup.ir/view/810299/9230559772.gif

http://s6.uplod.ir/i/00778/43e800wl6r7x.png

http://s6.uplod.ir/i/00709/29rl02y97jvi.png

پیش بینی

http://www.jetplan.com/weather/data/maps/mesatir00.gif
نقشه پوشش ابر و رعد(صورتی) در خاورمیانه
http://8pic.ir/images/abq0y3fo32rpnmdakci9.png
نقشه تراکم ابرها در دریای خزر

http://rozup.ir/view/217897/2081983335.png

وضعیت  فعلی قرار گیری جبهه های هوا

http://rozup.ir/view/554996/4232322568.png

پیش بینی فصلی

http://www.irimo.ir/far/parameters/weather/themes/saman/images/far/bulletin/khabarpishfasli.jpg

خبرنامه پیش بینی فصلی- شهریور1396

تبلیغات

آرشیو

درباره ما

هواشناسی کاسپین
به نام خدا در این مکان به بررسی اخرین وضعیت آب هوایی رشت و شهرهای سواحل کاسپین ودیگر رخدادهای هواشناختی میپردازیم.امید بر آن است با مشارکت شما عزیزان و استفاده از دیدگاهای زیبایتان پیش بینی هایمان را دیقیق تر کنیم.

ارتباط با مدیر

ارتباط با مدير

نظرسنجی

بنطر شما پاییز 96 و زمستان 96 چگونه خواهد شد؟

1-پیش بینی کدوم سایت در مورد بارش برف دقیق تر است؟؟
2-بهترین سایت هواشناسی شمال کشور از دید شما از لحاظ عملکرد در یکی دو سال اخیر کدام است؟؟
3-تا چه اندازه از عملکرد هواشناسی کاسپین از بدو تاسیس تا اکنون رضایت دارید؟