close
تبلیغات در اینترنت
اخبار هواشناسی

ما را دنبال کنید

جستجوگر

هشدار هواشناسی


  اطلاعیه 96/09/27

ورود به انجمن

عضویت

  عضويت سريع

  نام کاربری :
  رمز عبور :
  تکرار رمز :
  ایمیل :
  نام اصلی :
  کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد

تبلیغات

آمارگیر

 • :: آمار مطالب
 • کل مطالب : 381
 • کل نظرات : 2251
 • :: آمار کاربران
 • افراد آنلاين : 3
 • تعداد اعضا : 287
 • :: اطلاعات شما
 • آي پي : 54.167.230.68
 • مرورگر :
 • سيستم عامل :

هواشناسی گیلان ، مازندران و گلستان درسترین و بهترین پیش بینها در این سایت

http://www.rozblog.com/admin/attachment/caspianweather/9_38632_0.gif

تبلیغات

تبلیغات

اطلاعیه:96/07/03---هواشناسی کاسپین

💢بارش باران و کاهش دما بصورت پاییزی در راه استانهای شمالی
با نفوذ توده هوای سرد از سمت شرق دریای کاسپین  واز چهارشنبه 5مهر تا جمعه 7مهر ،بندریج بارش کاهش نسبی دما، وزش باد و بارش باران (گاهی شدید)رو پیش بینی میکنیم.
💢 کاهش دما  بین 5 تا 10 درجه سیلسیوس افت تغییرات خواهد داشت.
 💢وزش باد حداکثر بین 10 تا 12 کیلومتردر ساعت خواهد بود!
💢شدت بارش برای مرکز گیلان بسمت ساحل شمالی  یعنی رشت به انزلی واقع شده که احتمال آبگرفتگی موقتی رو خواهیم داشت طی روز چهارشنبه شب تا اوایل روز جمعه

هشدار:

⚠️ بعلت وزش باد شدید   دریا هم طی  این مدت  برای فعالیت های دریایی اصلا مناسب نیست.
⚠️ بخش های مختلف کشاورزی با توجه به تغییرات شدید دما، افزایش سرعت وزش باد و بارندگی شدید، اقدامات لازم رو انجام بدن.
⚠️ به مسافران توصیه می شود  از استقرار در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها جدا خودداری کنن.


✅کامل ترين هواشناسي  شمال +کشور:
https://t.me/joinchat/AAAAAD8fmy-8OeN8U9sm4A

پیش بینی هفتگی95/01/19=========هواشناسی کاسپین

  ورود سامانه بارشی از غرب کشور/هوای کشور بارانی می‌شود

از ﺑﻌﺪاز ﻇﻬﺮ اﻣﺮوز ﺑﺎ ورود ﻳﻚ ﺳﺎﻣﺎﻧﻪ ﺑﺎرﺷﻲ از ﻏﺮب ﻛﺸﻮر، در ﺑﺮﺧﻲ ﻣﻨﺎﻃﻖ ﺷﻤﺎل ﻏﺮب، ﻏﺮب، ﺟﻨﻮب ﻏﺮب و داﻣﻨﻪ ﻫﺎي اﻟﺒﺮز رﮔﺒﺎر ﺑﺎران ﮔﺎﻫﻲ رﻋﺪ وﺑﺮق و وزش باد ﭘﻴﺶ ﺑﻴﻨﻲ ﻣﻲ ﺷﻮد.
ﺑﺮاﺳﺎس ﺗﺤﻠﻴﻞ آﺧﺮﻳﻦ ﻧﻘﺸﻪ ﻫﺎ و داده ﻫﺎی ﻫﻮاﺷﻨﺎسی، ﻃﻲ اﻣﺮوز ﺑﺎ ﻋﺒﻮر ﻣﺘﻨﺎوب اﻣﻮاج ﺗﺮاز ﻣﻴﺎﻧﻲ ﺟﻮ در ﺑﺮﺧﻲ ﻣﻨﺎﻃﻖ ﻧﻴﻤﻪ ﺷﺮﻗﻲ ﻛﺸﻮر در ﺑﺮﺧﻲ ﺳﺎﻋﺎت اﻓﺰاﻳﺶ اﺑﺮ، وزش ﺑﺎد، رﮔﺒﺎر ﭘﺮاﻛﻨﺪه ﮔﺎﻫﻲ ﺑﺎ رﻋﺪ و ﺑﺮق ﭘﻴﺶ ﺑﻴﻨﻲ ﻣﻲ ﺷﻮد.

از ﺑﻌﺪاز ﻇﻬﺮ اﻣﺮوز ﺑﺎ ورود ﻳﻚ ﺳﺎﻣﺎﻧﻪ ﺑﺎرﺷﻲ از ﻏﺮب ﻛﺸﻮر، در ﺑﺮﺧﻲ ﻣﻨﺎﻃﻖ ﺷﻤﺎل ﻏﺮب، ﻏﺮب، ﺟﻨﻮب ﻏﺮب و داﻣﻨﻪ ﻫﺎي اﻟﺒﺮز رﮔﺒﺎر ﺑﺎران ﮔﺎﻫﻲ رﻋﺪ وﺑﺮق و وزش باد ﭘﻴﺶ ﺑﻴﻨﻲ ﻣﻲ ﺷﻮد.

روز ﺟﻤﻌﻪ ﻓﻌﺎﻟﻴﺖ اﻳﻦ ﺳﺎﻣﺎﻧﻪ درﻧﻴﻤﻪ ﻏﺮﺑﻲ ﻛﺸﻮر ﮔﺴﺘﺮده ﺗﺮ ﺷﺪه و ﺑﺎرش ﻫﺎی رﮔﺒﺎری داﻣﻨﻪ ﻫﺎی ﺟﻨﻮﺑﻲ اﻟﺒﺮز، ﺳﻮاﺣﻞ درﻳﺎي ﺧﺰر، زاﮔﺮس ﻣﺮﻛﺰي و ﺑﺮﺧﻲ ﻣﻨﺎﻃﻖ ﺷﺮق وﺷﻤﺎل ﺷﺮق ﻛﺸﻮر را ﻧﻴﺰ ﻓﺮا ﻣﻲ ﮔﻴﺮد. اﻳﻦ ﺳﺎﻣﺎﻧﻪ در روز ﺷﻨﺒﻪ ﻧﻴﺰ ﺑﻴﺸﺘﺮ در ﻧﻴﻤﻪ ﺷﻤﺎﻟﻲ و ﺷﺮﻗﻲ ﻛﺸﻮر ﻓﻌﺎل ﺧﻮاﻫﺪ ﺑﻮد.

 

خبرهاى ما را مى توانيد در كانال تلگرام نيز دنبال كنيد

https://telegram.me/caspianweather

تشدید بارشها برای شرق سواحل و استان مازندران    94/12/09

امروز در نیمه غربی بارش باران، برف، وزش باد، گاهی رعدوبرق و کاهش نسبی دما پیش بینی می‌شود.
 سامانه بارشی که دیروز از نوار غربی وارد کشور شد به تدریج تا فردا در نیمه غربی کشور، استان‌های واقع در سواحل دریای خزر، شمال شرق، مرکز، شرق و جنوب شرق موجب بارش باران، برف، وزش باد و کاهش دما خواهد شد.
وظیفه با بیان اینکه فردا همراهی این سامانه با جریانات سرد شمالی در استان‌های واقع در سواحل دریای خزر و شمال شرق موجب بارش برف و باران و کاهش دما می‌شود، افزود: فردا از شدت بارش در نیمه غربی کشور به تدریج کاسته خواهد شد و به علت حرکت این سامانه به سمت شرق، بارش باران و برف و گاهی رعدوبرق در مناطق مرکز، شرق و جنوب شرق ادامه خواهد داشت.
وی همچنین از مواج بودن خلیج فارس طی روزهای دوشنبه و سه شنبه خبر داد.

 


خبرهاى ما را مى توانيد در كانال تلگرام نيز دنبال كنيد

https://telegram.me/caspianweather

 

http://8pic.ir/images/ajqtlv002nd94r8ig1yy.png

در ساعات بعد از ظهر امروز، در برخی مناطق جنوب شرق کشور، رشد ابر و بارش پراکنده و وزش باد پیش بینی می‌شود.

سازمان هواشناسی اعلام گرد:  براساس بررسی آخرین نقشه ها و داده های هواشناسی در ساعات بعد از ظهر امروز، در برخی مناطق جنوب شرق کشور، رشد ابر و بارش پراکنده و وزش باد پیش بینی می‌شود. همچنین با شکل گیری جریانات شمالی در سواحل دریای خزر، افزایش ابر، کاهش نسبی دما و بارش پراکنده را شاهد خواهیم بود.

همچنین بخش های مرکزی و شرقی خلیج فارس و غرب تنگه هرمز، طی امروز مواج پیش بینی می شود وهوای تهران، امروز کمی ابری است.


خبرهاى ما را مى توانيد در كانال تلگرام نيز دنبال كنيد

https://telegram.me/caspianweather

 

اخبار هواشناسی====1394/11/29

بر اساس پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی امروز پنج شنبه 29 بهمن بارش پراکنده باران در شرق و جنوب کشور در استان‌های خراسان رضوی، گیلان، کرمان و هرمزگان پیش‌بینی می‌شود.
 
بر اساس تحلیل آخرین داده سازمان هواشناسی امروز پنج شنبه 29 بهمن بارش پراکنده باران در شرق و جنوب کشور در استان‌های خراسان رضوی، کرمان و هرمزگان پیش بینی می‌شود.
 
همچنین امروز سامانه بارشی که خارج از مرزهای ایران در شمال دریای خزر فعال است.
 
امروز سامانه بارشی با حرکت به عرض‌های جنوبی‌تر سبب بارش پراکنده باران در استان گیلان، و سپس در سایر استان‌های حاشیه دریای خزر و شمال شرق کشور می‌شود.
 
بر اساس پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی، امروز پنج شنبه 29 بهمن بارش‌ها در مناطق کوهستانی دامنه‌های شمالی البرز به صورت برف و باران است.
همچنین امروز هوای پایتخت صاف است.

خبرهاى ما را مى توانيد در كانال تلگرام نيز دنبال كنيد

https://telegram.me/caspianweather

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی از کاهش کیفیت هوا در شهرهای پرجمعیت در روزهای آینده خبر داد.
احد وظیفه:بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی، طی سه روزه آینده در نیمه شمالی و غربی کشور جو نسبتا پایدار خواهد بود که پیامد آن افزایش آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت خواهد بود.

وی افزود: توصیه می‌شود افراد سالمند، کودکان و بیماران قلبی و تنفسی از تردد غیر ضروری در سطح شهر خودداری کنند و در این شرایط کاهش ترافیک نقش موثری در جلوگیری از افزایش غلظت آلاینده‌های جوی دارد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی اظهارکرد: از روز دوشنبه 26 بهمن، با شکل‌گیری موج تراز میانی از شمال شرق کشور و نفوذ تدریجی آن به مناطق مرکزی و شرقی، روز دوشنبه در ارتفاعات مرکزی البرز و روز سه‌شنبه برخی نواحی شرقی و مرکزی دامنه‌های البرز و زاگرس در استان‌های کرمان و شمال و شرق فارس بارش پراکنده برف و باران پیش‌بینی می‌شود.

به گفته وظیفه، آسمان تهران در روز دوشنبه کمی ابری، در پاره‌ای نقاط غبارمحلی، در بعدازظهر رشد ابر در ارتفاعات و بارش با حداکثر و حداقل دمای 14 و 4 درجه سانتیگراد و در سه‌شنبه کمی ابری، در پاره‌ای نقاط غبارمحلی، در بعدازظهر رشد ابر در ارتفاعات، اوایل شب وزش باد با حداکثر و حداقل دمای 15 و 4 درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. 

 

خبرهاى ما را مى توانيد در كانال تلگرام نيز دنبال كنيد

https://telegram.me/caspianweather

کلیه مقاطع تحصیلی مدارس دیلمان و عمارلو و همچنین مقطع ابتدایی سیاهکل امروز، 20 بهمن تعطیل شدند.

جمیل غریب، مدیر روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره‌کل آموزش و پرورش گیلان : به علت بارش برف و کولاک شدید، کلیه مقاطع تحصیلی مدارس دیلمان، عمارلو و همچنین مقطع ابتدایی سیاهکل در نوبت صبح و عصر امروز سه شنبه، 20 بهمن‌ماه تعطیل اعلام می‌شود.

میزان بارش روز گذشته شهرهای گیلان:

http://8pic.ir/images/xvrr08vmkoh2a5vk5tk7.gif

خبرهاى ما را مى توانيد در كانال تلگرام نيز دنبال كنيد

https://telegram.me/caspianweather

نقشه های پیش یابی نشان می دهد با نفوذ سامانه بارشی به سمت نوارغربی کشور و همراه شدن با جریانات سرد شمالی بتدریج طی امروزو فردا بارش باران و برف و کاهش دما در نیمه غربی کشور ادامه خواهد داشت و اواخر وقت امروز بارش های پراکنده باران در شمال شرق کشور نیز رخ خواهد داد.

روز دوشنبه در شمال شرق بر دامنه منطقه بارش افزوده می شود. دمای هوا در نیمه 15 درجه و برای شمال کشور از جمله استان تهران طی روزهای دوشنبه و سه شنبه به طور قابل ملاحظه ای کاهش خواهد یافت و بیشینه کاهش دما طی مدت ذکر شده برای سواحل دریای خزر 10 تا 12 درجه خواهد بود.

در ضمن ماندگاری هوای سرد در نیمه شمالی کشور تا آخرهفته جاری ادامه دارد. از اواخر وقت روز دوشنبه از مقدار بارش در شمال غرب - غرب، غرب و استان تهران وغرب کشور کاسته می شود و با حرکت این سامانه به سمت شرق در روز سه شنبه بارش برف و باران در سواحل دریای خزر، دامنه های البرز و شمال شرق کشور ادامه خواهد داشت.

خلیج فارس روز سه شنبه مواج و طوفانی خواهد بود؛ دریای خزر نیز در روزهای دوشنبه و سه شنبه مواج پیش بینی می شود.

بارش 24 ساعت گذشته شهرهای گیلان:

http://8pic.ir/images/07xhg24ztqxs5k7qbffz.gif

خبرهاى ما را مى توانيد در كانال تلگرام نيز دنبال كنيد

https://telegram.me/caspianweather

مدیرکل هواشناسی گیلان گفت: افزایش دما و در بعضی نقاط وزش باد گرم گاهی شدید در گیلان پیش‌بینی می‌شود.

بهمن کمانگر: نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده استقرار توده هوای کم فشار در منطقه و تداوم جریانات جنوبی است.

مدیرکل هواشناسی گیلان افزود: این شرایط امروز موجب افزایش دما و در بعضی نقاط وزش باد گرم گاهی شدید می‌شود.

کمانگر گفت: از بعد از ظهر امروز به تدریج با نفوذ سامانه پرفشار و وجود امواج ناپایدار در سطوح میانی جو، شرایط برای افزایش ابر، کاهش دما، بارندگی و نیز بارش برف در ارتفاعات و وزش باد شمالی گاهی شدید فراهم می‌شود.

وی با بیان اینکه برای عصر و شب امروز 13 بهمن ماه در ارتفاعات طی شب بارش برف پیش‌بینی می‌شود، خاطرنشان کرد: برای فردا نیز بارش برف در ارتفاعات را داریم که به تدریج با کاهش ناپایداری و ابر روبه‌رو می‌شویم.

مدیرکل هواشناسی گیلان گفت: هوای استان برای روز پنجشنبه 15 بهمن ماه صاف تا قسمتی ابری و با افزایش دما مواجه می‌شود و نیز وزش باد برای پس فردا پیش‌بینی می‌شود.

 

خبرهاى ما را مى توانيد در كانال تلگرام نيز دنبال كنيد

https://telegram.me/caspianweather

سازمان هواشناسی کشور پیش‌بینی کرد که باوجود افزایش ۲۴درصدی بارش امسال تا آغاز بهمن، بارش بهمن ماه احتمالا کمتر از میانگین بلندمدت است و بارش سه ماه آتی هم کمتر از آن پیش‌بینی می‌شود.

 سازمان هواشناسی کشور در گزارش پیش‌بینی فصلی خود پیش‌بینی کرده است: دمای هوای بهمن و اسفند به ترتیب دارای ۰.۵تا ۱.۵و ۱ تا ۲ درجه نابهنجاری مثبت خواهند بود که علاوه بر افزایش میزان تبخیر سبب تسریع در ذوب برف موجود در دامنه های البرز و زاگرس می شود.

بر اساس این گزارش بارش سال زراعی جاری تا مورخه ۱۳۹۴/۱۱/۴ حدود ۲۴درصد نسبت به بلندمدت افزایش یافته است ولی با توجه به کاهش ۱۸ درصدی بارش در دوره مشابه در سال گذشته، اثربخشی این افزایش بارش قابل توجه نیست و با توجه به بحران منابع آب های سطحی و زیرسطحی، رعایت و اجرای برنامه های کنترل و مصرف بهینه آب و انرژی  اهمیت زیادی دارد. بارش بهمن ماه تقریبا در تمامی مناطق کشور، به ویژه در نواحی غربی، گرایش به کمتر از میانگین بلندمدت دارد. علاوه بر آن بارش سه ماه آتی (بهمن-اسفند و فروردین) نیز در حد میانگین بلندمدت تا کمتر از آن پیش بینی می شود.

 تغییرات(%) بارش استان ها از۹۴/۷/۱ تا۹۴/۱۰/۲۹ نسبت به بلندمدت

 تغییرات(%) بارش استان ها از۹۴/۷/۱ تا۹۴/۱۰/۲۹ نسبت به بلندمدت

بر اساس این گزارش بیشترین مقدار افزایش بارش در استان های ایلام و کرمانشاه به ترتیب حدود۱۱۰ و ۸۲ درصد افزایش نسبت به دوره بلندمدت ثبت شده است. کمترین بارش در استان های یزد و خراسان جنوبی به ترتیب با ۳۵ و ۲۷ درصد کاهش نسبت به نرمال رخ داده است.

هر چند در بهمن ماه الگوی فشار سطح زمین تغییرات شاخصی را نسبت به الگوی بلندمدت نشان نمی دهد ولی در سطح میانی جو (۵۰۰هکتوپاسکال) نابهنجاری مثبت ارتفاع بین ۱۰ تا ۴۰ ژئوپتانسیل متر بر روی ایران، مدیترانه و کشورهای واقع در جنوب ایران حاکم شده است. علیرغم اینکه مناطق واقع بر حوضه دریای خزر با نابهنجاری منفی ارتفاع ژئوپتانسیلی مواجه هستند ولی در مجموع الگوی سطح میانی جو شرایط مناسبی برای بارش در این ماه را مهیا نمی کند. شرایط کم و بیش مشابهی در الگوی سطح میانی جو برای ماه اسفند وجود دارد.

آن گونه که در گزارش پیش‌بینی فلی سازمان هواشناسی آمده است به نظر می رسد بهمن ماه تا اواسط اسفند بیشترین کاهش بارش را داشته باشیم به طوری که بارش در این دوره در اکثر مناطق کشور کمتر از میانگین بلندمدت پیش بینی می‌شود و بیشترین کاهش آن در استان‌های واقع بر حاشیه و در حاشیه رشته کوه زاگرس رخ خواهد داد

 نابهنجاری بارش(م م) بهمن ماه ۱۳۹۴ نسبت به میانگین بلند مدت (از:CFS v.۲ با حذف اریبی).

.نابهنجاری بارش(م م) بهمن ماه ۱۳۹۴ نسبت به میانگین بلند مدت (از:CFS v.۲ با حذف اریبی).

سازمان هواشناسی کشور به طور خلاصه پیش‌بینی کرده است که در مجموع بارش کشور در دوره سه ماهه بهمن و اسفند ۱۳۹۴ تا فرورین ۱۳۹۵ در حد میانگین تا کمتر از میانگین خواهد بود که کاهش در نیمه جنوبی و غربی کشور نسبت به نواحی دیگر محسوس تر خواهد بود.

بر اساس این پیش‌بینی دمای هوا در بهمن ماه نسبت به میانگین بلندمدت بین ۰.۵ تا ۱.۵ درجه افزایش خواهد داشت و همچنین دمای هوا در دوره بهمن و اسفند ۱۳۹۴ و فروردین ۱۳۹۵ تا ۲ درجه بیشتر از میانگین بلند مدت پیش بینی شده است. از بهمن ماه به تدریج نابهنجاری دمای منطقه نینو ۴-۳ کاهش می‌یابد به طوری که در فصل بهار به یک درجه رسیده و به تدریج به فاز خنثی تغییر حالت می دهد. نمایه MJO در دو هفته آتی (هفته دوم و سوم بهمن) در فازهای ۲ تا ۴ در نوسان خواهد بودکه انتظار تاثیر مثبت آن بر بارش سطح کشور وجود ندارد.

http://s6.uplod.ir/i/00737/ij2uiv77r4o9.jpghttp://s6.uplod.ir/i/00737/58ehdm1ovwz2.jpg

خبرهاى ما را مى توانيد در كانال تلگرام نيز دنبال كنيد

https://telegram.me/caspianweather

 

بارش نخستین برف زمستانی، پس از دو سال شهر رشت را سپید پوش کرد. بارش نخستین برف زمستانی که از ساعات اولیه صبح چهارشنبه آغاز شد، پیراهن سپید بر تن شهر رشت کرده و مردم این شهر با خرسندی از بارش رحمت الهی، هفتمین روز از ماه بهمن را می گذرانند.


خبرهاى ما را مى توانيد در كانال تلگرام نيز دنبال كنيد

https://telegram.me/caspianweather

بارش برف که از اواخر دیروزدرمناطق کوهستانی گیلان آغازشد ه است همچنان در حال باریدن است .

اخبار هواشناسی====1394/11/06

مدیرکل هواشناسی گیلان امروز اعلام کرد :  شدت بارش برف در مناطق غربی و مرکزی گیلان زیاد است. در دیگر مناطق گیلان هم باران در حال باریدن است.مدیرکل هواشناسی گیلان افزود: دمای هوای گیلان نیز امروز 2 تا 3 درجه سانتی گراد کمتر از روز قبل است.وی  اعلام کرد: این سامانه جوی سرد و بارشی تا صبح پنج شنبه در گیلان فعال است.بهمن کمانگر گفت: آبگرفتگی معابر و بالا آمدن آب رودخانه های گیلان در این مدت دور از انتظار نیست.مدیرکل هواشناسی گیلان افزود: دریای خزر به علت طوفانی  بودن برای صید وصیادی مناسب نخواهد بود .محمود ایران پرست مدیر راهداری اداره کل راه وشهرسازی گیلان هم اعلام کرد: به علت مه آلود بودن هوا ، کاهش دید افقی و لغزنده بودن جاده ها به ویژه در مناطق کوهستانی در تردد خودروها اخلال ایجاد می شود

خبرهاى ما را مى توانيد در كانال تلگرام نيز دنبال كنيد

https://telegram.me/caspianweather

http://s6.uplod.ir/i/00734/snz995ptl4o3.png

بر اساس آنچه در نقشه های پیش یابی سازمان هواشناسی آمده است: از اواخر بعد از ظهر جمعه سامانه بارشی از سمت غرب وارد کشور شده و موجب وزش باد، بارش باران و گاهی اوقات رگبار و رعد و برق در استان های غربی می شود.همچنین برای روز شنبه، در مناطق شمال غرب، غرب و جنوب غرب، سواحل غربی و مرکزی خزر، استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز و دامنه های مرکزی زاگرس، سبب بارش باران و برف، وزش باد، در مناطق مستعد بارش تگرگ و در مناطق جنوبی، رگبار و رعد و برق می شود. در این روز، بارش ها در استان های زنجان، کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان و شمال خوزستان، ارتفاعات زاگرس مرکزی، جنوب آذربایجان غربی و از بعد از ظهر در استان گیلان و استان های تهران، البرز و قزوین شدت می یابد.

خبرهاى ما را مى توانيد در كانال تلگرام نيز دنبال كنيد

https://telegram.me/caspianweather

به گزارش نیویورک تایمز روز چهارشنبه 30دیماه اعلام شد که سال 2015 رکورد گرم‌ترین سال تاریخ از زمان آغاز ثبت دمای کره زمین شکسته شد؛ رکوردی که پیشتر برای سال ۲۰۱۴ ثبت شده بود.

سال ۲۰۱۵ میلادی در قاره آمریکا نه تنها رکورد گرم‌ترین، بلکه مرطوب‌ترین سال را برای دومین سال متوالی شکست.

دانشمندان حدس می‌زنند که پدیده جوی ال‌نینو در چند ماه گذشته یکی از دلایل شکسته شدن رکورد دمای کره زمین در طول چند ماه گذشته بوده است.
تولید بلندمدت گازهای گلخانه‌ای توسط بشر، هم‌چنان دلیل اصلی گرمایش زمین و شکسته شدن رکورد آن در دو سال متوالی است.

خبرهاى ما را مى توانيد در كانال تلگرام نيز دنبال كنيد

https://telegram.me/caspianweather

چندی پیش وزارت نیرو هشدار داد که امسال زمستان سخت و طاقت‌فرسایی داریم، ولی هواشناسی این موضوع را رد کرد و اعلام شد زمستان گرمی پیش‌رو داریم.

مدیرکل هواشناسی مازندران با بیان اینکه حداکثر دما دی‌ماه سال گذشته در مازندران 25 درجه بوده است، گفت: امروز دمای هوا در ساری به 32 درجه رسیده که این دما در زمستان بی‌سابقه است.

چندی پیش وزارت نیرو هشدار داد که امسال زمستان سخت و طاقت‌فرسایی داریم، ولی هواشناسی این موضوع را رد کرد و اعلام شد زمستان گرمی پیش‌رو داریم.

در حال حاضر در دی ماه شاهد گرمای بی‌سابقه‌ای در مازندران هستیم که این موضوع با توجه به ماه نخست زمستان دور از انتظار است.

مدیرکل هواشناسی مازندران در این‌باره اظهار کرد: پیرو اطلاعیه شماره 23 اداره‌کل هواشناسی مازندران امروز شاهد گرمای بی‌سابقه‌ و وزش باد گرم در استان هستیم.

نوربخش داداشی با بیان اینکه احتمال آتش‌سوزی در جنگل‌های مازندران وجود دارد، گفت: توصیه ما به جنگل‌نشینان این است که از افروختن آتش در جنگل‌ها پرهیز کرده و در صورت ضرورت حتماً از خاموش شدن آن اطمینان حاصل کنند.

وی با اشاره به اینکه امشب مجدد شاهد وزش باد به‌ویژه در ارتفاعات مازندران هستیم، تصریح کرد: از چهارشنبه بعدازظهر و به‌ویژه روز پنج‌شنبه با کاهش محسوس دما بین 15 تا 20 درجه مواجه هستیم.

مدیرکل هواشناسی مازندران با اعلام اینکه حداکثر دما در دی ماه سال گذشته در مازندران 25 درجه بوده است، اضافه کرد: در طول دوره آماری حداکثر دما 26 درجه بوده که امروز این رکود شکسته شد و دمای هوا در ساری به 32 درجه رسیده که بی‌سابقه بوده است.

اخبار هواشناسی=====94/10/27

وزش باد گرم از امروز موجب افزايش محسوس دما در گيلان مي شود.

 به گزارش خبرگزاري صدا و سيما مديرکل هواشناسي گيلان گفت: با نفوذ جريانات جنوبي به سواحل درياي خزر از اواخر امروز در اين استان شمالي باد گرم مي وزد و دماي هواي گيلان هم به تدريج 10 تا 15 درجه سانتي گراد افزايش خواهد يافت.  
بهمن کمانگر با توجه به شرايط جوي پايدار که تا اواخر هفته کنوني در گيلان مستقر است به گلخانه داران و مرغداران توصيه کرد هواي سالن هاي توليد را تهويه کنند.
مديرکل هواشناسي گيلان افزود: درياي خزر امروز با ارتفاع موج 10 تا 50 سانتي متري براي فعاليت هاي دريانوردي به ويژه صيادي مناسب است.
داوود زارع مديرکل منابع طبيعي و آبخيزداري گيلان هم گفت: با توجه به وزش باد گرم و افزايش دماي هوا، خطر آتش سوزي جنگل ها، مراتع و بيشه زارها در گيلان وجود دارد و از شهروندان خواست در اين مناطق آتش روشن نکنند.
 

اخبار هواشناسی =====1394/10/24

مازیار غلامی:نقشه های پیش یابی نشان دهنده نفوذ تدریجی سامانه سرد و بارش زا از فردا به سواحل جنوبی دریای خزر می باشد و بر این اساس، وزش باد (گاهی شدید) ، بارش باران (بارش برف در ارتفاعات) ، مه آلود بودن هوا و نیز کاهش محسوس دمای هوا بین هشت تا 15 درجه سلسیوس از اثرات این سامانه بارشی است.
وی ادامه داد: این سامانه اواخر وقت جمعه تضعیف و بتدریج روز شنبه از منطقه خارج خواهد شد ضمن اینکه بارندگی در بعضی ساعت ها بویژه در نواحی مرکزی و جنوبی استان، از شدت بیشتری برخوردار است. غلامی افزود: همچنین لغزندگی سطح جـاده ها، کاهش دید افقی، احتمال آب گرفتگی در مناطقی که بارش از شدت بیشتری برخوردار است، دور از انتظار نمی باشد و در این مدت، دریا مواج بوده و مناسب عملیات دریایی و صید و صیادی نمی باشد.
سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان، آسمان امروز گیلان را صاف تا قسمتی ابری، وزش باد گرم(بعضی نقاط خیلی شدید)، اواخر وقت افزایش ابر و احتمال رگبار باران عنوان و برای فردا (جمعه) نیز آسمان را نیمه ابری تا ابری و مه آلود، کاهش دما، بعضی ساعات بارندگی و وزش باد( بعضی نقاط شدید) ، ارتفاعات بارش برف پیش بینی کرد.
وی بیشینه دمای گیلان در شبانه روز گذشته را مربوط به منجیل با 20 درجه سلسیوس و کمینه دما را مربوط به لاهیجان با دو درجه سلسیوس عنوان کرد.
غلامی بیشینه و کمینه دمای شهر رشت در شبانه روز گذشته را نیز به ترتیب 13 و پنج درجه سلسیوس ذکر کرد

مدیرکل هواشناسی گیلان گفت: از عصر روز پنجشنبه ۲۴ دی ماه به‌تدریج با شمالی شدن جریانات و ورود سامانه بارشی، شرایط برای کاهش دما و بارندگی و بارش برف در ارتفاعات فراهم می‌شود.

بهمن کمانگر:نقشه‌های پیش‌یابی حاکی از استقرار و تقویت الگویی جریانات جنوبی در منطقه است که پیامد آن وزش باد گرد در استان است.

وی از شدت گرفتن وزش باد گرم در برخی از نقاط استان هشدار داد و گفت: در روزهای آینده با افزایش دما در استان مواجه می‌شویم.

مدیرکل هواشناسی گیلان افزود: از عصر روز پنجشنبه 24 دی ماه به‌تدریج با شمالی شدن سوی جریانات و ورود سامانه بارشی،  شرایط برای کاهش دما و بارندگی و بارش برف در ارتفاعات فراهم می‌شود.

وی به گردشگران و مسافران هشدار داد در زمان وزش باد گرم از افروختن آتش در عرصه‌های جنگلی خودداری کنند و خاطرنشان کرد: احتمال دارد سرعت وزش باد در برخی از نقاط به بیش از 70کیلومتر بر ساعت نیز برسد.

کمانگر افزود: به دستگاه‌های اجرایی نظیر مدیریت بحران، مدیریت منابع آب و برق، منابع طبیعی، جنگل‌داری، جهاد کشاورزی و سازمان راهداری،کشتیرانی، مدیریت حمل و نقل، پلیس‌راه، آتش‌نشانی و سایر دستگاه‌های مربوطه، هشدارهای هواشناسی ارسال شد.

علی علی‌دوست امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به وضعیت هوای گیلان اظهار کرد: هوای گیلان صاف تا قسمتی ابری همراه با مه صبحگاهی است.

وی با بیان اینکه از ظهر و بعد از ظهر امروز افزایش دما پیش‌بینی می‌شود، افزود: در ارتفاعات وزش باد گرم «جنوبی» است.

کارشناس هواشناسی گیلان هوای فردای این استان را صاف تا قسمتی ابری و در ارتفاعات و دامنه‌ها وزش باد گرم عنوان کرد و گفت: باد گرم گاهی در جلگه نیز وزیدن می‌گیرد.

وی دمای فعلی رشت را دو درجه ذکر کرد و گفت: دمای رشت نسبت به روز گذشته پنج درجه کاهش داشته و رطوبت نسبی هوا 96 درصد است.

علی‌دوست درباره وضعیت دریا تصریح کرد: دریا برای انجام فعالیت صید و صیادی و دریانوردی، امروز و فردا مناسب است.

علی علی‌دوست امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به وضعیت هوای گیلان اظهار کرد: امروز آسمان گیلان صاف، ابری و گاهی با رشد ابر و افزایش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود.

وی افزایش نسبی دما را به دلیل وزش باد جنوبی در جلگه و باد گرم در ارتفاعات گیلان عنوان کرد و گفت: به همین دلیل، دمای فعلی رشت 17 درجه است که نسبت به سه درجه روز گذشته، 14 درجه افزایش دما دارد.

کارشناس هواشناسی گیلان رطوبت فعلی را 30 درجه عنوان کرد و گفت: این مسئله به دلیل وزش باد جنوبی در جلگه است.

وی گرم شدن هوای گیلان را به تاسی از وزش باد جنوبی دانست و یادآور شد: در چند روز آینده پس از باد گرم تغییر آب و هوایی در گیلان پیش‌بینی می‌شود.

علی‌دوست درباره وضعیت دریا خاطرنشان کرد: وضعیت دریا برای انجام فعالیت دریانوردی و صید و صیادی مناسب است.

فريبا گودرزي  گفت: امروز در اکثر مناطق کشور به جز سيستان و بلوچستان بارندگي را خواهيم داشت. شدت بارش‌ها براي استان‌هاي واقع در سواحل درياي‌خزر، کهگيلويه و بويراحمد، بوشهر، فارس، نيمه‌شمالي کرمان، خراسان‌ شمالي، خراسان‌رضوي و ارتفاعات البرز مرکزي خواهد بود.

کارشناس سازمان هواشناسي افزود: بارش برف در استان‌هاي خراسان‌شمالي، خراسان‌ رضوي، خراسان‌جنوبي، بخش‌هاي از استان يزد، ارتفاعات فارس، کرمان، تهران، البرز، قزوين، گيلان و مازندران سبب  اختلال در تردد جاده‌هاي کوهستاني مي‌شود. همچنين امروز بارش باران به صورت رگبار و رعد و برق در استان‌هاي فارس، بوشهر و بخش‌هايي از استان کرمان و هرمزگان منجر به آب‌گرفتگي معابر و طغيان رودخانه‌ها مي‌شود.
اين کارشناس در ادامه پيش‌بيني‌هاي سازمان هواشناسي گفت: سامانه بارشي فردا بتدريج از مرزهاي‌شرقي کشور خارج مي‌شود. فردا در استان‌هاي هرمزگان، سيستان و بلوچستان، جنوب کرمان و جنوب خراسان جنوبي بارش‌ها شديد است.
گودرزي افزود: براي دو روز آينده در غالب مناطق کشور وزش باد را داريم که وزش باد در استان‌ هاي واقع در شمال‌غرب، غرب، دامنه‌هاي البرز، جنوب‌شرق و شرق کشور مي تواند در برخي از ساعات شديد باشد. همچنين از بعداز ظهر امروز نفوذ جريان سرد را از عرض هاي کشور داريم و در غالب مناطق کشور بويژه نيمه شمالي هوا سردتر مي شود و تا روز دوشنبه ادامه دارد.
وي گفت: آسمان تهران نيمه ابري تا ابري است که امروز در پاره اي نقاط بارش باران و براي ارتفاعات استان بارش برف و در بعضي ساعات وزش باد شديد را داريم که براي روزهاي يکشنبه و دوشنبه پديده غالب براي استان تهران وزش باد است و حداکثر دماي امروز پايتخت 10 درجه بالاي صفر است که در يکي دو روز آينده هوا در تهران نيز سردتر مي‌شود.

مهدی کوثری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به پیش‌بینی وضعیت هوای این استان اظهار کرد: با استقرار سامانه سرد و بارشی در منطقه، امروز آسمان گیلان ابری و نیمه ابری و همراه با بارندگی است.

وی با بیان اینکه دمای گیلان کاهش می‌یابد، تصریح کرد: فردا هوای گیلان نیمه ابری و ابری، مه‌آلود، بارندگی و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس هواشناسی گیلان گفت: دمای فعلی رشت 9 درجه است که نسبت به روز گذشته سه درجه افزایش یافته و رطوبت نسبی هوا 92 درصد است.

وی درباره وضعیت دریا برای فعالیت‌های دریانوردی و صید و صیادی خاطرنشان کرد: دریا امروز و فردا برای انجام فعالیت دریانوردی و صید و صیادی نامناسب است.

کوثری استقرار سامانه سرد و بارش‌زا را تا اواسط هفته آینده در گیلان عنوان کرد.

به گزارش فارس، روز گذشته نخستین بارش برف زمستانی محور کوهستانی اسالم به خلخال را سفیدپوش کرد.

اخبار هواشناسی +94/10/06

براساس تحلیل آخرین نقشه هاي پیش یابی هواشناسی، سامانه بارشی اوایل امروز از مرزهاي شرقی کشور خارج شده و تا روز سه شنبه جوي پایدار در اغلب مناطق کشور حاکم می شود.

بنابراین تا اوسط هفته جاري با توجه به انباشت آلاینده ها و همچنین پایداري و سکون نسبی جو، هواي شهرهاي صنعتی و پر جمعیت تهران، کرج، اراك، قم، اصفهان و تبریز غبار آلود پیش بینی می شود.

از اواخر وقت روز سه شنبه و طی روز چهارشنبه با ورود سامانه بارشی دیگري از سمت غرب به کشور، در مناطقی از غرب، جنوب غرب و بتدریج مرکز کشور مجددا بارش آغاز خواهد شد.

بیشینه وکمینه دمای هوای تهران به ترتیب 9 و1 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

سردترین وگرمترین استان ها به ترتیب زنجان وهرمزگان است.

دیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی کشور ضمن اشاره به تداوم سامانه بارشی در برخی نقاط کشور، از خروج سامانه بارشی در شنبه شب خبر داد و افزود: پنجشنبه، جمعه و شنبه مه غلیظ و کولاک برف، موجب کاهش شدید افقی دید خواهد شد.

 
احد وظیفه در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: بر اساس گزارش‌های فعلی و تحلیل آخرین اطلاعات هواشناسی، طی روزهای پنجشنبه و جمعه فعالیت سامانه بارشی در غرب، دامنه‌های جنوبی و مرکزی زاگرس، جنوب غرب، جنوب، شرق کشور ادامه می‌یابد و پیامد آن بارش باران و برف و در مناطق جنوب کشور رگبار و رعد و برق و وزش باد خواهد بود.
 
وی با بیان اینکه پنجشنبه شب بتدریج از میزان بارش در نوار غربی کشور کاسته می‌شود، اظهار کرد: شنبه فعالیت این سامانه در جنوب شرق و شرق کشور خواهد بود و بتدریج از شنبه شب از شرق کشور خارج می شود.
 
مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی کشور در ادامه افزود: پنجشنبه و جمعه در جاده‌های کوهستانی زاگرس مرکزی و جنوبی مه غلیظ و روزهای جمعه و شنبه در جاده‌های کوهستانی کرمان و شرق کشور کولاک برف موجب کاهش دید شدید افقی خواهد شد، همچنین طی روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه خلیج فارس مواج خواهد بود.
 
وظیفه در مورد وضعیت هوای استان تهران اظهار کرد: آسمان تهران در روز جمعه نیمه ابری همراه با غبارمحلی با بیشینه و کمینه دمای 9 و 1 درجه سانتیگراد و در روز شنبه نیز نیمه ابری، در پاره‌ای نقاط غبارآلود با بیشینه و کمینه دمای 8 و منفی 1 خواهد بود.

نقشه های این اداره کل نشان دهنده تضعیف تدریجی جریانات جنوبی در گیلان است که بر این اساس طی ظهر به بعد امروز (چهارشنبه) ضمن شمالی شدن جریانات سطح زمین، افزایش ابر ، وزش باد و بارندگی های پراکنده در گیلان مورد انتظار است.
بر اساس این گزارش، هوای گیلان برای فردا (پنجشنبه) نیمه ابری تا ابری، بعضی نقاط بارندگی، کاهش نسبی دما، گاهی وزش باد، به تدریج کاهش ابر پیش بینی شده است.
همچنین بر این اساس، وضعیت جوی استان در روز جمعه نیز کمی ابری تا نیمه ابری، گاهی افزایش ابر و وزش باد اعلام شده است.
بیشنه دما در 24ساعت گذشته در استان گیلان 16درجه در شهرهای کیاشهر (شرق استان) و رشت و کمینه دما نیز با یک درجه سلسیوس در شهر جیرنده رودبار (جنوب استان) ثبت شده است

سازمان هواشناسی درباره تاثیرات ال نینو در جنوب شرق کشور اطلاع رسانی کند

رییس مرکز اقلیم شناسی کشور گفت: میانگین دمای هوا در جهان تا سال 2100 بین 1.5 تا 6 درجه افزایش خواهد یافت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه اردبیل، همایش «بررسی پدیده ال نینو و اثرات احتمالی آن بر استان» امروز با همکاری اداره کل هواشناسی و شرکت آب منطقه ای اردبیل به منظور آگاه سازی مردم در خصوص پدیده ال نینو و تغییرات اقلیمی برگزار شد.

مجید حبیبی خندان، رئیس مرکز اقلیم شناسیر در این همایش با اشاره به اینکه در 25 سال گذشته افزایش دمای هوا در جهان تغییرات دمای اقیانوس‌ها را به همراه داشته است، خاطرنشان کرد: هم اکنون بیشتر دستگاه‌های مربوطه اجرای پروژه‌های خود را بر اساس مطالعات و تجربیات سال های گذشته انجام می دهند. دستگاه‌های مرتبط از جمله امور آب، فرودگاه‌ها، حوزه‌های کشاورزی باید اجرای پروژه‌های خود باید بر اساس آینده نگری و پیش بینی‌های محققان اقلیم شناسی انجام دهند.

وی اضافه کرد: بسیاری از دولت‌ها در دنیا به این نتیجه رسیده‌اند که باید در معیشت و نوع رفتار خود با طبیعت تغییراتی انجام دهند و برنامه‌های مختلفی در حوزه‌های سیاسی، فرهنگی و زیربنایی در کشورهای خود اجرا کرده اند.

حببی خندان در خصوص ظهور پدیده ال نینو در جهان بر اثر تغییرات جوی و افزایش دما گفت: این پدیده باعث افزایش دمای هوا در اقیانوس‌ها شده و همچنین موجب عوض شدن گردش بادها و بارندگی از مسیر طبیعی شده و پدیده هایی چون سیل و خشکسالی از عواقب بروز پدیده ال نینو است که در مناطق آمریکای جنوبی مشاهده می شود.

وی افزود: این پدیده احتمالا در قسمت هایی از جنوب شرقی ایران اختلال ایجاد کند که در این خصوص نیز باید اطلاع رسانی های هواشناسی به مردم انجام شود.

رئیس مرکز اقلیم شناسی کشورخاطرنشان کرد: با کاهش میانگین دمای هوا تغییراتی نیز در نحوه کشت محصولات کشاورزی روی داده و کشت گیاهانی مقاوم و متناسب با شرایط نامساعد جوی گسترش می یابد.

وی با بیان اینکه کاهش بارش‌های پاییزی تحولاتی در دراز مدت در شیوه معیشت کشاورزی به وجود خواهد آورد، گفت: که باید قبل از وقوع چنین تغییراتی در جهت جلوگیری از افزایش دما در کشور برنامه ریزی کنیم.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: روز یکشنبه سامانه بارشی جدیدی از جنوب غرب وارد کشور شده و موجب ابرناکی، بارش باران و برف وگاهی وزش باد در جنوب غرب و برخی مناطق جنوب کشور خواهد شد.

احد وظیفه با بیان این مطلب افزود: براساس تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی با گذر امواج ضعیف تراز میانی جو کشور، بارش پراکنده برف و باران دربرخی نقاط دامنه های زاگرس مرکزی، شمال شرق، استانهای واقع در دامنه های البرز شرقی و شرق سواحل دریای خزر پیش بینی می شود.

آغاز بارش برف و باران از روز یکشنبه

وی گفت: روز شنبه با ورود سامانه پرارتفاع، آسمان در اکثر مناطق کشور پایدار پیش بینی می شود که منجر به انباشت آلاینده های جوی در شهرهای صنعتی وپرجمعیت تهران، اصفهان، کرج و اراک خواهد شد. روز یکشنبه سامانه بارشی جدیدی از جنوب غرب وارد کشور شده و موجب ابرناکی، بارش باران و برف وگاهی وزش باد در جنوب غرب و برخی مناطق جنوب کشور خواهد شد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی اظهار داشت: بعد از ظهر در برخی مناطق غرب، شمال غرب و دامنه های جنوبی البرز بارش پراکنده برف وباران رخ خواهد داد و در برخی مناطق جنوب و جنوب غرب پدیده رعدو برق دور از انتظار نیست.

به گفته وظیفه، از اوایل یکشنبه شب با نزدیک شدن شاخه شمالی این سامانه و شمالی شدن جریانات روی دریای خزر بارشها روی استانهای ساحلی دریای خزر شروع می شود که روز دوشنبه گستره بارش در برخی مناطق شمال غرب، دامنه های جنوبی البرز و شمال شرق کشور کشیده خواهد شد. با گذر شاخه جنوبی این سامانه از نیمه شرقی کشور، وزش باد شدید و بارشهای پراکنده در برخی مناطق جنوب، شرق و جنوب شرق پیش بینی می شود.

وی در مورد آسمان تهران در روز شنبه نیز گفت: آسمان تهران فردا کمی ابری در پاره ای نقاط غبار محلی اوایل شب وزش باد پیش بینی می شود و بیشینه و کمینه هوای تهران به ۷ و ۳ درجه سانتی گراد می رسد.

در آخرین ساعات روز دوشنبه که شاخص های کیفیت هوا، وضعیت قرمز و هوای ناسالم را برای تهران نشان می دادند، سامانه بارشی که به کشور وارد شده موجب بارندگی در این کلانشهر آلوده شد. طبق پیش بینی سازمان هواشناسی این سامانه موجب بارش برف در شمال غرب، غرب، دامنه‌های زاگرس و دامنه‌های البرز، و در جنوب و جنوب غرب کشور بارش باران گاهی با رعد و برق و وزش باد و در ارتفاعات بارش برف خواهد شد.

البته فعالیت این سامانه فردا(سه شنبه) در نیمه غربی کم می شود اما بارش های پراکنده در شمال، مرکز و جنوب کشور ادامه می‌یابد.

از فردا بعداز ظهر فعالیت این سامانه بارشی کم می شود و بارش ها به پایان خواهد رسید و تا پایان هفته شرایط پایداری را خواهیم داشت.

کیفیت هوای امروز کلانشهرها خصوصا تهران به شدت بد بود تا جایی که مدیر کل حافظت محیط زیست استان تهران عصر امروز اعلام کرده بود که اگر وضعیت به همین منوال باقی بماند، کمیته مواقع اضطرار تشکیل خواهد شد و برای تعطیلی مدارس و ادارات تصمیم گیری می شود.

 

کمیته هواشناسی جهاد کشاورزی خراسان رضوی طی اطلاعیه ای نسبت به استقرار توده هوای سرد و بارش برف به صیفی کاران، باغداران و مرغداران استان هشدار داد

توده هوای بسیار سرد از یکشنبه شب وارد استان شده و تا سه شنبه تداوم دارد.
بر اساس این اطلاعیه پس از ورود این توده احتمال ریزش برف بویژه در نقاط کوهستانی وجود دارد.
در اطلاعیه مزبور تاکید شده است: صیفی کاران نسبت به برداشت سبزی و صیفی و کشاورزان نیز برای انتقال محصولات باغی به مکانهای سرپوشیده و مرغداران و گلخانه داران هم به منظور کنترل سیستم های حرارتی خود اقدامات لازم را انجام دهند.

به نقل از رویترز از نیویورک، مرکز پیش بینی آب و هوایی آمریکا با اعلام این مطلب افزود در اواخر بهار یا اوایل تابستان از قدرت ال نینو در نیمکره شمالی کاسته می شود. 

این اداره دولتی آمریکا در گزارش پیش بینی ماهیانه خود افزود: ال نینو تا کنون تاثیرات جهانی قابل ملاحظه ای بر جا گذاشته و انتظار می رود که در ماههای آینده بر دمای هوا و الگوهای بارش نزولات جوی در سرتاسر آمریکا تاثیر بگذارد. 
animated gif of sst and dyn ht

 

Map showing regions where ENSO is defined
پدیده ال نینو ناشی از بالا رفتن دمای سطح آب در مناطق شرقی و مرکزی اقیانوس آرام است که هر چند سال یکبار روی می دهد و موجب بارندگی های شدید و سیلاب در آمریکای جنوبی و هوای بسیار گرم در آسیا و مناطقی از شرق آفریقا می شود. 

پیش از این در روز پنجشنبه اداره هواشناسی ژاپن نیز اعلام کرده بود که پدیده ال نینو هم اکنون به اوج خود رسیده و هوا تا فصل تابستان به حال عادی باز می گردد.
همچنین احتمال این نیز وجود دارد که در زمستان امسال در اوایل زمستان سال 2016 میلادی در شهرهای نیمه غربی و شمالی ایران تا زانو برف ببارد و شهرهای شمالی دمایشان تا 20 درجه به زیر صفر برود که این احتمال بسیار بالاست!

کانال هواشناسی شمال کشور  :Channel: @caspianweather

بارش برف و یخبندان، مدرسه های نوبت صبح یکشنبه برخی شهرهای استان های غرب و شمال غرب کشور را تعطیل کرد.

بارش برف که از عصر شنبه یا شب گذشته در استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان و کرمانشاه آغاز شد؛ کاهش شدید دمای هوا، یخبندان و لغزندگی معابر را به دنبال داشته است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، دیروز (شنبه) دمای هوا در شهرستان خوی در آذربایجان غربی به 18 درجه سانتیگراد زیر صفر و ارومیه به 9 درجه سانتیگراد زیر صفر رسید.

با بارش برف، در شهرهای مختلف استان کرمانشاه دمای هوا پنج تا 10 درجه کاهش یافت.
در سنندج مرکز کردستان دمای هوا اکنون به صفر رسیده است.

به علت دشواری رفت و آمد و به منظور پیشگیری از آسیب دیدگی دانش آموزان، اداره های کل آموزش و پرورش این استان ها مدرسه های نوبت صبح امروز را تعطیل اعلام کردند.

** ارومیه
مسئول روابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش آذربایجان غربی گفت: تمام مدارس نوبت صبح مقاطع تحصیلی نواحی یک و 2 و منطقه سیلوانا و بخش صومای برادوست ارومیه و مدارس بخش قطور شهرستان خوی در تمام مقاطع تحصیلی روز یکشنبه تعطیل است.

مهدی محمدپور ادامه داد: بقیه مدارس استان همچنان طبق روال عادی روزانه دایر بوده و در صورت تعطیلی از طریق رسانه ها اطلاع رسانی می شود.

اداره روابط عمومی دانشگاه ارومیه نیز اعلام کرد: به علت بارش برف فعالیت اداری و آموزشی پردیس نازلو دانشگاه ارومیه با 2 ساعت تاخیر آغاز می شود.

روابط عمومی دانشگاه صنعتی ارومیه نیز اعلام کرد: به علت بارش برف فعالیت اداری و آموزشی این دانشگاه با یک ساعت تاخیر و از ساعت 9 آغاز می شود.

دمای هوا در آذربایجان غربی از روز پنجشنبه 12 درجه افت داشته است به گونه ای که دیروز دمای هوا در خوی به 18 درجه سانتیگراد زیر صفر و مرکز استان به 9 درجه سانتیگراد زیر صفر رسید.دمای کنونی هوا در ارومیه 2 درجه زیر صفر است و بارش خفیف برف که از عصر دیروز آغاز شده، همچنان ادامه دارد. 2077/1905

مهاباد
رئیس اداره آموزش و پرورش اشنویه در آذربایجان غربی گفت: مدارس شهری و روستایی این منطقه در نوبت صبح امروز در تمام مقاطع تحصیلی به علت برف و کولاک تعطیل شده است.

شیرین جهانگیری افزود: درمورد تعطیلی نوبت بعد از ظهر هنوز تصمیم گیری نشده است و درصورت تداوم این وضعیت جوی، اطلاع رسانی خواهد شد.

بارش برف و یخبندان شدید که از عصر شنبه در اشنویه آغاز شده و همچنان ادامه دارد، تردد خودروها و عابران پیاده را با مشکل مواجه کرده است.

ارتفاع برف در شهر اشنویه 20 سانتیمتر و در ارتفاعات به حدود یک متر رسیده است. 6185/1905

* تبریز
به علت سرمای شدید و یخبندان، روابط عمومی آموزش وپرورش آذربایجان شرقی تمام مقاطع تحصیلی مدارس بخش کندوان میانه و مقاطع پیش دبستانی و ابتدایی شهری و روستایی شهرستان اسکو، ایلخچی و شهرجدید سهند را روز یکشنبه تعطیل اعلام کرد.

پیرو اطلاعیه هواشناسی آذربایجان شرقی، فعالیت موج دوم سامانه بارشی از دیشب تا ساعات پایانی روز یکشنبه موجب ابرناکی، وزش باد و بارش پراکنده برف بویژه در نواحی مرکزی و جنوبی استان می شود.

از دوشنبه تا روزهای پایانی هفته جوی پایدار در استان حاکم خواهد بود اما کاهش دما و سردی هوا تداوم خواهد داشت.

* کرمانشاه
بارش برف که از شنبه شب در استان کرمانشاه آغاز شده باعث تعطیلی یا تاخیر در آغاز به کار مدارس ابتدایی در روز یکشنبه در برخی شهرهای استان شد.

حسین پارساپور مسئول روابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش استان به خبرنگار ایرنا گفت: مدارس ابتدایی در شهرهای کنگاور، سنقر، پاوه و باینگان در نوبت صبح امروز تعطیل است.

وی همچنین ساعت آغاز به کار مدارس ابتدایی نوبت صبح روز یکشنبه در شهرهای کرمانشاه؛ صحنه، بیستون، دینور، ثلاث باباجانی، هرسین، روانسر و جوانرود را با 2 ساعت تاخیر اعلام کرد. 6539/8066

* کردستان
مسئول روابط عمومی اداره کل اموزش وپرورش کردستان گفت: بارش برف و سرمای هوا مدارس ابتدایی و راهنمایی سنندج، قروه، دیواندره، کامیاران، بیجار و موچش در نوبت صبح یکشنبه را به تعطیلی کشاند.

علیرضا منتشلو افزود: مدارس سایر شهرستان ها باز است و برای تعطیلی نوبت بعد از ظهر هنوز تصمیم گیری نشده است.

بارش برف از بامداد امروز در بسیاری از شهرستان های استان آغاز شده است و همچنان ادامه دارد.

اداره کل هواشناسی استان کردستان برای امروز و همچنین فردا دوشنبه بارش برف و باران را پیش بینی کرده است.

براساس گزارش هواشناسی کردستان، همگرایی دو توده هوای سرد و خشک شمالی و گرم و مرطوب مدیترانه ای از غروب شنبه 14 آذر منجر به شکل گیری جبهه فعال بارشی از بامداد یکشنبه در غرب و جنوب غرب کشور و از جمله در کردستان شده است.

این جبهه سبب بارش هایی حداقل بین 10 تا 30 میلیمتر بارندگی عمدتا به صورت برف بین 10 تا 30 سانتیمتر می شود و تا صبح دوشنبه تداوم دارد.

دمای هوا اکنون در سنندج مرکز استان کردستان به صفر درجه رسیده است.

هواشناسی گلستان درباره کاهش 12 تا 17 درجه ای دمای هوای گلستان اخطار صادر کرد .
به گزارش خبرگزاری صدا وسیما ، معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی گلستان گفت : سامانه ای سرد و بارشی از امروز وارد گلستان شده است .
محمد رضا رحمان نیا گفت : بارندگی ، بارش برف در مناطق کوهستانی و سردسیر استان ، طوفانی شد ن دریا ، رعد و برق و مه غلیظ از پیامدهای فعالیت این سامانه در گلستان است .
او افزود : آبگرفتگی در خیابان ها و بروز سیلاب در مناطق مستعد استان دوراز انتظار نیست .
وی گفت : اختلال در رفت و آمد به سبب بروز یخبندان و مه غلیظ در جاده ها به ویژه در مناطق کوهستانی و سردسیر گلستان وجود دارد .
رحمان نیا افزود : بیشترین فعالیت سامانه از عصر پنجشنبه تا اواخر روز جمعه است .

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان از افزایش ابر، وزش باد و احتمال رگبار پراکنده در برخی مناطق استان خبر داد.

 

مازیار غلامی عصر یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: نقشه های پیش یابی حاکی از گذر امواج کم و بیش ناپایدار طی عصر و شب می باشد بنابراین افزایش ابر، وزش باد و در بعضی نقاط احتمال رگبار پراکنده مورد انتظار است.
وی آسمان امروز گیلان را صاف تا قسمتی ابری، طی عصر و شب افزایش ابر عنوان و برای فردا (دوشنبه) نیز آسمان استان را صاف تا قسمتی ابری، در بعضی نقاط مه صبحگاهی، گاهی افزایش ابر پیش بینی کرد.
غلامی بیشینه دمای گیلان در شبانه روز گذشته را با 18 درجه سلسیوس مربوط به منجیل و رودسر و کمینه دما را با سه درجه مربوط به ماسوله عنوان کرد.
وی افزود: بیشینه و کمینه دمای شهر رشت نیز در شبانه روز گذشته، به ترتیب 15 و هفت درجه سلسیوس بوده است.
سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان، کمینه دمای فردا در استان را نیز با چهار درجه سلسیوس برای دیلمان و ارتفاعات جنوب شرقی استان پیش بینی کرد

 

سامانه جدید در راه است/ بارش باران در استان‌های منتهی به کربلا از سه شنبه

 از روز سه‌شنبه با ورود یک سامانه بارشی به کشور در غرب و شمال غرب ابرناکی و بارش شروع خواهد شد.

بارش باران/فردا صبح

به گزارش گروه اجنماعی میزان،احد وظیفه،مدیرکل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی کشورگفت: بر اساس داده‌ها امروز با جنوبی شدن جریانات، افزایش دما و وزش باد نسبتا شدید جنوبی در استان‌های اردبیل و گیلان پیش‌بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه بعدازظهرامروز در برخی مناطق جنوب شرق کشور،‌ در استان هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان افزایش ابر، وزش باد،‌ رگبار پراکنده گاهی با رعد و برق پیش بینی می‌شود، افزود: این موج روز دوشنبه در شرق هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان فعال خواهد بود. امروز و فردا در سایر مناطق کشور جو پایدار خواهد بود که سبب انباشت آلاینده‌های جوی کاهش کیفیت و غبار آلود شدن هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت تهران، کرج،‌ اصفهان و اراک خواهد شد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی کشور در ادامه اظهارکرد: از روز سه‌شنبه با ورود یک سامانه بارشی به کشور در غرب و شمال غرب ابرناکی و بارش شروع خواهد شد، همچنین امروز خلیج فارس مواج خواهد بود.

وظیفه در مورد وضعیت هوای استان تهران گفت: آسمان امروز تهران، کمی ابری، در پاره‌ای نقاط غبار‌آلود و فردا ، کمی ابری و غبار‌آلود، اوایل شب افزایش ابر و وزش باد خواهد بود.

 

هم اکنون (ساعت 5:40صبح یکشنبه) دمای هوای تهران، 8 درجه بالای صفر است. درهمین زمان دمای هوای بیرجند 1درجه زیر صفر، اردبیل 5 درجه زیر صفر و اراک 1 درجه بالای صفر گزارش شده است

جاری شدن سیل بر اثر بارش شدید باران و تگرگ خسارت‌های سنگینی در ریاض و جده عربستان سعودی بر جای گذاشت.

آب گرفتگی و تخریب جاده‌ها در عربستان باعث ایجاد ترافیک سنگین چند کیلومتری خودرو‌ها شد. دستکم یک نفر در سیل در شمال ریاض جان باخت. ده‌ها خودرو در سیل ریاض غرق شد.

مناطق شمالی، مرکزی و شرقی عربستان شاهد بارش شدید باران بود.

اداره هوا‌شناسی عربستان پیش بینی کرد بارش باران در ریاض و القصیم تا پایان این هفته ادامه داشته باشد.

وزارت آموزش و پرورش عربستان هم مدارس را در این دو شهر تعطیل کرد.

سیل در استان شقراء در مرکز عربستان هم خسارت‌های سنگینی بر جای گذاشت.

ظرفیت سد‌ها در این بخش‌های عربستان پر و سرریز شده است.

به دلیل نبود زیرساختهای مناسب در شهرهای عربستان برای مقابله با حوادث طبیعی مانند سیل، اینگونه حوادث هرساله در عربستان درحال تکرار است.

 
 

 

اداره هواشناسی کشاورزی توصیه های خود به کشاورزان برای ۵ روز آینده را ارائه کرد.

 اداره هواشناسی کشاورزی توصیه هایی را برای روزهای دوم، سوم، چهارم، پنجم و ششم آذرماه به کشاورزان سراسر کشور به شرح ذیل ارائه کرد.

استان‌های آذربایجان های شرقی و غربی، اردبیل و زنجان

حوزه باغبانی

محدودیت در انجام عملیات محلول پاشی و سم پاشی در روز جمعه به دلیل بارش پراکنده و وزش باد

انجام تمهیدات لازم برای محلول پاشی با ترکیبات مسی در باغات پس ازمشاوره  باکارشناسان

ترميم نايلون ها و شيشه هاي سالن هاي توليد گلخانه ها و تهویه و تنظیم دما و رطوبت سالن های پرورش قارچ و انبارها

خودداری از هرس باغات میوه قبل از سپری شدن فصل سرما

شخم مزارع گوجه فرنگی جهت از بین بردن بقایای محصول و لارو آفت زمستان گذران مینوز گوجه فرنگی

بیل کاری پای درختان میوه جهت از بین بردن لارو های زمستان گذران آفات

استفاده از کودهای فسفاته و پتاسه در باغات میوه به روش چالکود

حذف شاخه های خشک و آلوده و سوزاندن آنها تا قبل از ریزش برگ ها

حذف پوشش گیاهی در کف باغات و غرقاب نمودن و استفاده از طعمه مسموم  جهت مبارزه با موش

حوزه زراعت:

برداشت و تحویل  محصول چغندر قند پس از هماهنگی با کارخانه های قند

پوشاندن چغندر های دپو شده با پوشش مناسب جهت جلوگیری از یخ زدگی 

حوزه دام داری:

تهویه و تنظیم دما و رطوبت در مرغداری ها و دامداری ها با توجه به کاهش دما

حوزه زنبورداری:

انتقال کندوهای زنبور عسل به مناطق زمستان گذران

حذف قاب های خالی (پوکه ها) و تنگ کردن جمعیت به منظور کمک به گرم کردن کلونی های زنبور عسل

محافظت از کندوهای زنبور عسل در برابر وزش باد و کاهش دما

قرار دادن سمت دریچه پرواز کندوها به سمت مخالف باد منطقه و ایجاد پوشش مناسب بر کلونی ها به منظور جلوگیری از نفوذ آب در آنها

تغذیه شربت به نسبت ۳ به ۲ (۳ قسمت شکر و ۲ قسمت آب) جهت تغذیه کندو های زنبور عسل

حوزه ماشین آلات کشاورزی:

بازدید از ماشین آلات و اضافه کردن ضد یخ به رادیاتور ماشین آلات کشاورزی و تخلیه محتویات داخل سم پاشها با توجه به پیش بینی کاهش دما

ادامه در...اینجا

 

سازمان هواشناسی نسبت به وزش تندباد شدید در شهرهای جنوبی به ویژه در استان هرمزگان هشدار داد.

  هواشناسی کاسپین:وزش باد و بارش های پراکنده در استان ها و جزایر جنوبی و جنوب شرق کشور تا جمعه ادامه خواهد داشت.

از امروز به علت پایداری هوا در غرب، شمال غرب، مرکز و تهران آلودگی هوا بیشتر می شود.

بارندگی در استان های خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، یزد و شرق اصفهان به پایان رسیده و یا بصورت پراکنده وخفیف است، اما در مناطق جنوبی و جنوب شرق، براندگی و باد از امروز شدید می شود.

هواشناسی

اطلاعات هواشناسی نشان می دهد از فردا دوشنبه یک سامانه بارشی در جنوب کشور، بتدریج فعال خواهد شد که با ورود آن، بارش باران در مناطق شمالی و غرب خلیج فارس شروع شده و روز سه شنبه به سواحل جنوبی و بتدریج با تقویت آن در روز چهارشنبه به جنوب شرق کشور گسترش خواهد یافت و احتمال آبگرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن مسیل ها و رودها در مناطق تحت تاثیر این سامانه بارشی و مواج شدن خلیج فارس وجود دارد.
از عصر دوشنبه فعالیت تندری در این مناطق شدید می شود و هواشناسی نسبت به بروز توفان در شمال خلیج فارس و استان بوشهر هشدار داده است.

چهارشنبه شدت بارش در نیمه شرقی خلیج فارس و تنگه هرمز می باشد و پنجشنبه در هرمزگان، تنگه هرمز، دریای عمان، سیستان و بلوچستان و جنوب کرمان وزش باد، رگبار باران گاهی همراه با رعدوبرق پیش بینی می شود و شدت بارش در شرق و شمال هرمزگان و غرب و شمال سیستان و بلوچستان خواهد بود.
 

 

درباره ال‌نینو امسال حرف و حدیث زیادی وجود دارد. به گزارش ایرنا حالا سازمان جهانی هواشناسی هشدار داده که تاثیر پدیده جوی ال نینوی امسال بر تغییرات آب و هوایی نسبت به 15 سال گذشته بی سابقه بوده و سبب خشکسالی ها و سیل های شدید شده است.

بنا به اعلام سازمان جهانی هوا شناسی وابسته به سازمان ملل، ال نينو که هر 2 تا هفت سال یک بار رخ می دهد، در چند ماه گذشته بار دیگر به صورت قوی ظاهر شده است و انتظار می رود تا پایان سال قدرتمند تر شود.
میشل ژارو دبیرکل سازمان جهانی هوا شناسی در بیانیه ای اعلام کرد: خشکسالی های شدید و سیلاب های ویرانگر که امروزه به مناطق حاره ای و نیمه حاره ای آسیب وارد می کنند، نشانه پدیده ال نینیوی کنونی است که قدرتمند ترین ال نینیو مشاهده شده در 15 سال اخیر است.
ال نینیو يا ال نينو در اثر افزایش دمای سطح اقیانوس آرام ایجاد می شود و می تواند باعث بارش های شدید در برخی مناطق و خشکسالی در برخی مناطق دیگر شود.
دوره های ال نینیو بین اکتبر و ژانویه به اوج خود می رسد و اغلب در بخش مهمی از سه ماهه نخست سال بعد ادامه می یابد و سپس ضعیف می شود.
سازمان جهانی هواشناسی در این گزارش اعلام کرد که پدیده امسال یکی از چهار ال نینیوی قدرتمند از سال 1950 تاکنون است و انتظار می رود دمای سطح اقیانوس آرام را بیش از 2 درجه سانتیگراد افزایش دهد. ال نینیوهای قدرتمند قبلی در سال های 73-1972، 83-1982، و 98-1997رخ داده اند.
در جنوب شرقی آسیا، ال نینیو غالبا خود را با خشکسالی نشان می دهد. این خشکسالی ها در ماه های اخیر موجب آتش سوزی هایی در جنگل ها در اندونزی شده است که بد ترین آتش سوزی های تاریخ این کشور محسوب می شود.

ال نینیو همچنین توفان ها را در شرق و مرکز اقیانوس آرام تشدید می کند.
سازمان جهانی هوا شناسی ال نینیوی امسال را مرتبط با تندباد های دریایی بسیار فعال در منطقه اقیانوس آرام می داند. توفان پاتریشیا که مکزیک را درنوردید مرتبط به همین پدیده است.
هفته گذشته، سازمان ملل هشدار داد ال نینیو ممکن است تعداد گرسنگان را به شدت افزایش دهد چراکه خشکسالی در کشورهایی مانند سودان، اریتره، اتیوپی و جیبوتی و سیل در کشورهایی مانند کنیا، سومالی، و اوگاندا شدت خواهد یافت.

دانشمندان بر این باورند که تولید گازهای گلخانه ای که محصول بشر است، آب اقیانوس ها را گرم تر و پدیده طبیعی ال نینیو را تشدید کرده است.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی کشور با اشاره به ادامه فعالیت سامانه بارشی موجود در کشور گفت: فعالیت این سامانه، روز پنج شنبه در سواحل دریای خزر، دامنه‌های البرز مرکزی و شرقی و شمال شرق خواهد بود.
 
احد وظیفه گفت: با تاثیر موج دیگری در روز پنج شنبه در شمال غرب و غرب نیز، ابرناکی و بارش پراکنده رخ خواهد داد. این موج، روز جمعه در دامنه‌های جنوبی البرز، سواحل دریای خزر و شمال شرق کشور سبب ابرناکی و بارش خواهد شد. با نفوذ جریانات سرد شمالی بر روی سواحل دریای خزر ضمن کاهش دما، دریا مواج خواهد شد. همچنین پیش‌بینی می شود که در روز جمعه خلیج فارس نیز مواج باشد.لازم بتوضیح است از فردا هوای شمال کشور بتدریج پایدار خواهد شد.
 
وظیفه در مورد وضعیت هوای استان تهران گفت: آسمان امروز تهران، ابری در پاره‌ای نقاط بارش باران، در ارتفاعات بارش برف گاهی وزش باد با بیشینه و کمینه دمای 14 و 7 درجه سانتیگراد است. همچنین آسمان این استان در روز پنجشنبه، نیمه ابری در اوایل شب بارش باران و در ارتفاعات بارش برف با بیشینه و کمینه دمای 15 و 6 درجه سانتیگراد خواهد بود و در روز جمعه، نیمه ابری همراه با بارش پراکنده و وزش باد با بیشینه و کمینه دمای 13 و 6 درجه سانتیگراد خواهد بود.
بارش روز گذشته شهرهای استان گیلان:

http://rozup.ir/view/948156/5807158588.gif

 

تبلیغات

شبکه های اجتماعی

http://rozup.ir/view/810299/9230559772.gif

http://s6.uplod.ir/i/00778/43e800wl6r7x.png

http://s6.uplod.ir/i/00709/29rl02y97jvi.png

پیش بینی

http://www.jetplan.com/weather/data/maps/mesatir00.gif
نقشه پوشش ابر و رعد(صورتی) در خاورمیانه
http://8pic.ir/images/abq0y3fo32rpnmdakci9.png
نقشه تراکم ابرها در دریای خزر

http://rozup.ir/view/217897/2081983335.png

وضعیت  فعلی قرار گیری جبهه های هوا

http://rozup.ir/view/554996/4232322568.png

پیش بینی فصلی

http://www.irimo.ir/far/parameters/weather/themes/saman/images/far/bulletin/khabarpishfasli.jpg

خبرنامه پیش بینی فصلی- شهریور1396

تبلیغات

آرشیو

درباره ما

هواشناسی کاسپین
به نام خدا در این مکان به بررسی اخرین وضعیت آب هوایی رشت و شهرهای سواحل کاسپین ودیگر رخدادهای هواشناختی میپردازیم.امید بر آن است با مشارکت شما عزیزان و استفاده از دیدگاهای زیبایتان پیش بینی هایمان را دیقیق تر کنیم.

ارتباط با مدیر

ارتباط با مدير

نظرسنجی

بنطر شما پاییز 96 و زمستان 96 چگونه خواهد شد؟

1-پیش بینی کدوم سایت در مورد بارش برف دقیق تر است؟؟
2-بهترین سایت هواشناسی شمال کشور از دید شما از لحاظ عملکرد در یکی دو سال اخیر کدام است؟؟
3-تا چه اندازه از عملکرد هواشناسی کاسپین از بدو تاسیس تا اکنون رضایت دارید؟